KURUMSAL KİMLİĞİMİZ

Page Layout

Kalite bizim işimiz.

Hakkımızda

Hakkımızda

Yönetime 3'ncü kuşağın geçmesiyle birlikte büyümesine ivme kazandıran Akçetin Bakliyat, kurumsallaşma çalışmalarına yoğunlaştı. Akçetin Bakliyat Limited Şirketi  Genel Müdürü Rafet Akçetin, 1950 yılında Akşehir Buğday Pazar'ında faaliyetlerine başladıklarını belirterek, "3'üncü kuşak olarak  işleri büyüttük. Üretim kapasitesini artırarak, Marmara, Ege ve Karadeniz bölgelerinde birçok firmaya fuselye nohut, barbunya çeşitleri sattık"dedi.

Satışa sundukları ürünler sayesinde Akçetin Bakliyat markasını kalite ile özdeşleştirmeyi başardıkları için yoğun talep aldıklarını ifade eden Akçetin, "2002 yılında üretim kapasitemizi 30 bin ton yıla çıkardık. 2004 yılında teknolojimizi yenileyerek, 5 bin metrekarelik tesise taşındık.

Akçetin Bakliyat Limited Şirketi adıyla 2009 yılında kurumsallaşmaya ilk adımı attık. Bugün ülkemizin 7 bölgesinden bakliyat alıp, işledikten sonra 7 bölgeye satıyoruz. Bakliyatta fasulye, yağlı tohumlar, beyaz haşhaşa ilaveten sarı ve beyaz nohut, barbunya, kırmızı ve yeşil mercimek, sarı ve mavi haşhaş ve kimyon satışı da yapıyoruz" diye konuştu.